Jakie sprzęty ułatwią Ci pracę w kuchni?

Każda osoba przygotowująca posiłki w kuchni ma świadomość co nakłada na talerz. Można również właściwie dobrać składniki, aby były nie tylko smaczne, ale również zdrowe. Jest możliwość sprostania temu zadaniu w bardzo przyjemny oraz szybki sposób.

Piekarnik z termoobiegiem

Zdecydowana większość osób ma świadomość jak działa piekarnik. Można przyrządzić w nim nie tylko ciasta, ale również inne potrawy dla całej rodziny. Z kolei zadaniem termoobiegu jest utrzymywanie wewnątrz piekarnika równomiernej cyrkulacji powietrza, rozprowadzanego przez wentylator. Ponadto zastosowanie tej technologii pozwoli na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na pieczenie, umożliwi również ustawienie niższej temperatury. Osoby korzystające z tradycyjnych przepisów mogą zmniejszyć wymienione wcześniej wartości. W przypadku ustawienia potraw na różnych poziomach, umieszczona na górze nie tylko zdecydowanie szybciej nabierze kolorów, ale również zarumieni się. Warto jednak pamiętać, że jedzenie może w ten sposób szybciej ulec przypaleniu. Osoby, które wkładają do piekarnika więcej niż jedną potrawę na raz, powinny to zrobić tak, by bardziej czasochłonna potrawa znajdowała się na górze. Dobrym rozwiązaniem może być także pilnowanie zegarka, w celu wyjęcia jedzenia w odpowiednim momencie. Warto również wiedzieć, że piekarnik z termoobiegiem przeważnie posiada dodatkowe funkcje np. parową.

Blender

Blender pozwoli na przyrządzenie orzeźwiających koktajli, soków, a także uzyskanie właściwej konsystencji zupy z kremem. Przeważnie pozwala także na rozprawienie się z owocami i warzywami na sałatkę. Korzystając z blendera można dobrać poziom intensywności rozdrabniania. Urządzeniu nie powinien być straszny nawet lód. Zaczynając pracę z blenderem warto najpierw sprawdzić, czy posiada on taką funkcję.

Mikser

W celu przygotowania ciast, także tych zdrowych, bardzo często wykorzystywany jest mikser. Osoby, które mają możliwość trzymać w kuchni nie tylko blender, ale również mikser, powinny zdecydować się na oba sprzęty. Za pomocą dobrego miksera można ubić na sztywno pianę z białek w zaledwie kilka chwil. Zdecydowanie szybciej w porównaniu do tradycyjnej ubijaczki.Mieszarki mogą bez żadnego problemu nie tylko rozcierać, ale również urabiać niezbędne produkty spożywcze.

Szybkowar

Szybkowar najprościej ujmując jest bardzo szczelnym garnkiem, w którym w trakcie gotowania zdecydowanie wzrasta ciśnienie. Rośnie przez to temperatura wrzenia cieczy, które są w nim przygotowywane. Z kolei cały proces ulega przyspieszeniu. W przypadku, gdy przygotowywanie brązowego ryżu trwało pół godziny, teraz będzie zajmowało zaledwie 10 minut, natomiast ziemniaki w szybkowarze będą gotowały się zaledwie od 6 (młode) do 10 minut (stare). Stwierdzenie “jak ziemniaki się ugotują” przy korzystaniu z szybkowaru będzie nabierało zupełnie innego znaczenia. Szybkowar cieszy się bardzo dużą popularnością przede wszystkim we Włoszech, jednak w Polsce coraz częściej gości w kuchni. Warto jednak przy korzystaniu z tego urządzenia zachować wszelką ostrożność, by niepotrzebnie się nie poparzyć.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − szesnaście =