Sprawdzeni producenci dobrych baterii kuchennych

Bateria kuchenna to niepozorny, lecz bardzo ważny sprzęt w tym pomieszczeniu. Niezwykle istotna jest wygoda korzystania z takiego elementu, lecz przy okazji odgrywa on nieprzeciętną rolę względem estetyki strefy mokrej w tym pokoju, a więc rejonu zlewozmywaka. Z tego względu producenci stosują różne rozwiązania i przygotowują modele, które dobrze się prezentują. Które marki są sprawdzone i słyną z dobrej jakości wyposażenia tego typu? 

Na co zwraca się uwagę przy wyborze takiego elementu? 

Wybór tej części do kuchni powinien być przemyślany. Na przestrzeni lat baterie zmieniły swoje oblicze i dostępnych jest wiele rodzajów, różniących się pod względem estetycznym i użytkowym. Najlepsze przedsiębiorstwa tworzą zróżnicowane wyposażenie dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu użytkownicy mogą dobrać je pod kątem swoich wymagań. Istotna jest też oczywiście jakość wykonania oraz doprecyzowanie detali, żeby zakupiona bateria odpowiednio się prezentowała i była wytrzymała. W kontekście kryteriów wyboru jednym z podstawowych jest sposób montażu. Szczególną popularnością cieszą się opcje stojące, umieszczone na blacie lub samym zlewozmywaku. Alternatywą są wersje ścienne, a obecnie można także kupić ciekawe warianty podtynkowe.

Kolejnym aspektem jest to czy bateria będzie jedno- czy dwuuchwytowa, co przekłada się na dostosowywanie temperatury wody i wielkości strumienia. W większości przypadków stosuje się jeden kurek, gdyż jest on nieco wygodniejszy względem obsługiwania. Wreszcie o funkcjonalności tego elementu decyduje w dużej mierze wylewka. Niektórzy producenci przygotowują modele, w których jest ona wyjmowana, co może zwiększyć zasięg i ułatwić zmywanie naczyń czy napełnianie garnków wodą. 

Franke

Jednym ze sprawdzonych wyborów będą na pewno produkty szwajcarskiej firmy Franke, która specjalizuje się w wyposażeniu kuchennym, w tym bateriach. Taki sprzęt na pewno będzie trwały i starannie wykonany, a co najważniejsze dostępne są naprawdę zróżnicowane modele. W asortymencie tego producenta znajdują się warianty nowoczesne, minimalistyczne, ale również tradycyjne czy nawet w stylu retro. Dostępne są zatem wersje o różnym kształcie, także z wyjmowanymi wylewkami. Poza dość klasycznymi rozwiązaniami, bazującymi na wykorzystaniu stali i chromu, można znaleźć też opcje z wykończeniem matowym (w czarnych odcieniach), połyskującym czy wyjątkowe, stylizowane modele złote lub miedziane. Doskonale można zatem dopasować ten element do stylu w jakim została urządzona kuchnia. Poszczególne warianty dobrze sprawdzą się nawet w nietypowych pomieszczeniach, które są inspirowane minionymi epokami. 

Grohe

Kolejnym renomowanym twórcą takiej armatury kuchennej jest przedsiębiorstwo Grohe, o bardzo ugruntowanej pozycji na rynku. Produkty tej firmy są sprzedawane w wielu wariantach i łączą ze sobą nowoczesny design oraz funkcjonalność. Kształt i wykończenie takich baterii doskonale sprawdza się do kuchni urządzonych we współczesnych stylu, choć można znaleźć także modele w mniej typowych odcieniach, w których kran będzie choćby złoty, granitowy czy czarny. Charakterystycznym punktem asortymentu tej marki jest wykorzystanie funkcji ułatwiających korzystanie z takiego sprzętu, jak choćby ramię baterii, które jest obracane o 360 stopni. Można wybierać między wariantami z jednym lub dwoma uchwytami czy nawet modelami elektronicznymi, gdzie strumień uruchamiany jest za pomocą dotyku. 

Hansgrohe

Ten niemiecki producent słynie z cech, za które ceni się przeważnie naród tego kraju, a więc staranności oraz żelaznej dyscypliny. Dzięki temu produkowana armatura jest praktycznie bezawaryjna. Same baterie kuchenne cechują się dość prostym, ale jednocześnie niezwykle docenianych wyglądem. Są to przede wszystkim chromowe i stalowe wykończenia, a same kształty można dopasować do zarówno mniej, jak i bardziej nowoczesnych kuchni. W tym przypadku najczęściej można spotkać te najpopularniejsze modele, a więc stojące i jednouchwytowe. Są one wygodne względem użytkowania i w praktyce chętnie wybierane przez nabywców. Zależnie od potrzeb, można też dobrać warianty z wyjmowaną lub osadzoną na stałe wylewką. 

Tres

Jedną z firm, która zdecydowanie zyskała uznanie i szybko podbiła kolejne europejskie rynki, jest Tres. Hiszpańskie przedsiębiorstwo zajmuje się tworzeniem armatury już kilkadziesiąt lat i funkcjonuje obecnie w wielu krajach. Asortyment tego producenta jest ceniony za jakość, a także oryginalność. Z typowym podejściem dla krajów z południa Europy, duży nacisk kładziony jest na wygląd i estetykę wyposażenia. Z tego względu można wybrać naprawdę designerskie modele, które nie tylko doskonale sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, ale będą również przyciągały wzrok osób wkraczających do kuchni. Co więcej oferta tej marki jest bardzo rozbudowana. Można w niej znaleźć baterie z różną ilością uchwytów, a także o odmiennych sposobach montażu. Jest to jedna z firm, która tworzy też modele podtynkowe, które z pewnością będą ciekawym wyborem względem nowoczesnych pomieszczeń kuchennych. 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =