5 niezbędnych gadżetów kuchennych

Nowoczesne gadżety kuchenne mogą nie tylko zrewolucjonizować i usprawnić sposób, w jaki gotujemy, ale też stanowić ozdobę kuchni. Jakie gadżety zupełnie zmienią Twoje podejście do gotowania?

Dzbanek filtrujący wodę

Staramy się żyć ekologicznie i w zgodzie z naturą, a nadal produkujemy ogromne ilości śmieci. Jak w prosty sposób ograniczyć zużycie plastiku w gospodarstwie domowym? Prostą zmianą, którą każdy z nas może wprowadzić będzie zaprzestanie kupowania butelkowanej wody. Dzbanek filtrujący to niezbędnik, dzięki któremu będziemy pić czystą wodę bez obaw o to, że szkodzimy środowisku.

W dodatku, obecnie na rynku są filtry, które dodają do wody niezbędne człowiekowi minerały, więc mając taki gadżet będziemy w stanie zupełnie zrezygnować z plastikowych butelek. Dodatkowo, taki dzbanek potrafi być bardzo ładny i może stanowić wyjątkową ozdobę Twojej kuchni.

Separator do jajek

Nic tak nie denerwuje jak żółtko, które pęka i wpada do białka, kiedy próbujemy rozdzielić te dwie części jajka. Ze specjalnym separatorem ten problem zupełnie zniknie. Jak to działa? Wbijamy całe jajko do miski i używamy separatora, żeby wyssać żółtko z białka. To dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Co więcej, na rynku dostępne jest wiele rodzajów tego gadżetu, więc możemy kupić coś, co będzie nie tylko funkcjonalne, ale i ładne. Z tym gadżetem beza zawsze będzie wyjątkowo udana.

Spray do cytryny

Dużym ułatwieniem w procesie gotowania będzie też zakup sprayu do cytryny. Jest to niewielki gadżet, który składa się z części, którą wwiercamy się w owoc i końcówki rozpylającej sok. Dzięki temu nasza sałatka lub ryba będzie dokładnie pokryta sokiem z cytryny, a w dodatku nie pobrudzimy sobie przy tym rąk. Używając sprayu do cytryny możemy też zapomnieć o mozolnym wyciąganiu pestek z cytryny z naszego posiłku. Całość wygląda nieco futurystycznie i z pewnością zaskoczy naszych gości.

Temperówka do warzyw

Chcesz jeść zdrowo, ale nie potrafisz zrezygnować z makaronów? Wybierz ich zdrowszą wersję! Używając temperówki do warzyw będziesz w stanie wykonać makaron z każdego warzywa. Szczególnie bardzo warto spróbować tego z marchewki czy cukinii. Rzecz jasna, można pokroić warzywa ręcznie, ale zajmie to bardzo dużo czasu i będzie wymagało wiele precyzji. Użycie temperówki będzie znacznie szybsze i przyjemniejsze.

Foremki do jajek

Masz już dość klasycznych śniadań? A może chcesz przygotować romantyczny posiłek dla swojego partnera lub partnerki? Dzięki foremkom do smażenia jajek będziesz w stanie nadać zwykłemu posiłkowi niezwykły kształt. Na rynku dostępne jest wiele różnych rodzajów tego gadżetu – znajdziesz słodkie zwierzątka, które będą zachętą do jedzenia dla niejadka i urocze serca, które na pewno spodobają się ukochanej osobie. Można je też wykorzystać do smażenia naleśników.

Wprowadź zmiany w swojej kuchni i przekonaj się jak szybkie i przyjemne potrafi być gotowanie. Zapomnij o metodach, które już dawno przeszły do lamusa i zaprzyjaźnij się z kuchennymi gadżetami

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =